Main » Inside Athletics » All-stars Soccer

FOOTBALL BASKETBALL HOCKEY RUGBY SOCCER

Soccer All-Stars

Soccer (M)

YEAR NAME TEAM
2017 Olivier Georges 2nd Team
2016 Olivier Georges 1st Team
2016 Amadou Lam 2nd Team
2016 Karl Gouabe 2nd Team
2015 Olivier Georges 2nd Team
2014 Olivier Georges 2nd Team
2012 Andrew Bryan 1st Team
2010 Matthijs Eppinga 1st Team
YEAR NAME TEAM
2007 Alessandro Addesa 2nd Team
2006 Jason Quinn 2nd Team
2005 Andrew Robinson
2nd Team
2005 Alessandro Addesa 2nd Team
2004 Steven McCauley 1st Team
2004 François Bastien 1st Team
2003 Ammar Badawieh 1st Team
2002 Ammar Badawieh 1st Team (QSSF MVP)
2002 Steven Craig 1st Team
2002 Mehdi Mourali 1st Team
2002 Steven McCauley 2nd Team
2001 Frank Pons 1st Team
2001 Ammar Badawieh 1st Team
2001 Fabien Thomas 1st Team
2001 Stefan Takac 1st Team
2000 Ammar Badawieh 1st Team
2000 Xavier Renard 1st Team
2000 Mehdi Mourali 2nd Team
2000 Frank Pons 2nd Team
YEAR NAME TEAM
1999 Frank Pons 1st Team
1999 Ari Angelopoulos 2nd Team
1999 Ammar Badawieh 2nd Team
1999 Xavier Renard 2nd Team
1999 Valdis Tomsons 2nd Team
1998 Ammar Awad 1st Team
1998 Scott Patterson 1st Team
1998 Frank Pons 1st Team
1998 Lewis Turchet 2nd Team
1997 Scott Patterson 1st Team
1997 Ari Angelopoulos 1st Team
1997 Marc Cesari 2nd Team
1997 Anthony Primiani 2nd Team
1996 Tony D'Addario 1st Team
1996 Vincent Duminil 2nd Team
1995 Tony D'Addario 1st Team
1995 Anthony Primiani 1st Team (QSSF Rookie)
1995 Mario Lombardi 1st Team
1995 Jean-Marie Petithomme 2nd Team
1981 C. Karakatsanis 1st Team
1981 M. Powers 1st Team
1981 S. Dunlop 1st Team
1981 D. Kavaratzis 1st Team
YEAR NAME TEAM
1975 Wally Smith  
1975 Richard Knopp  
1975 George Sretr  
1975 Jim Corsi  
1975 Gus Triantafillos  
1975 Jacob Nainudel  
1975 Mark Sosnowski  
1975 Cedomir Glusac  

Soccer (W)

YEAR NAME TEAM
2017 Chama Sedki 2nd Team
2016 Alyssa Ruscio 2nd Team
2015 Kaitlyn Fournier 2nd Team
2014 Kayla Myre 2nd Team
2014 Alex Dragan 2nd Team
2013 Kayla Myre 2nd Team
2013 Shannon Travers 2nd Team
2012 Jennifer Duff 1st Team
YEAR NAME TEAM
2007 Erica Geertsen 2nd Team
2006 Mélanie Poirier 2nd Team
2006 Erica Geertsen 2nd Team
2005 Mélanie Poirier 1st Team
2005 Skye Moseley 2nd Team
2005 Erica Geertsen 2nd Team
2004 Diane Ouimet 1st Team
2004 Mélanie Poirier 2nd Team
2003 Jerusha Osborne 2nd Team
2003 Kathleen Grzybowski 2nd Team
2003 Mélanie Poirier 2nd Team
2002 Jerusha Osborne 1st Team
2002 Shannon Ransom 1st Team
2002 Valerie Desjardins 2nd Team
2002 Ingrid Dubuc 2nd Team
2001 Jerusha Osborne 2nd Team
2000 Jo-Anne Belair 2nd Team
2000 Kathleen Grzybowski 2nd Team
YEAR NAME TEAM
1999 Laura Lalonde 2nd Team
1998 Jo-Anne Bélair 2nd Team
1997 Tanya Morsani 2nd Team
1996 Cindy Goldszmidt 2nd Team
1995 Tanya Morsani 2nd Team
1991 Annie Caron 1st Team
1991 Leslie Clement 1st Team
1991 Lora Hutchison 1st Team
1991 Heidi Jones 1st Team
1990 Annie Caron 1st Team
1990 Leslie Clement 1st Team
1990 Suzanne Dufresne 1st Team
1990 Alexandra Jones 1st Team
1990 Maged Loka 1st Team
YEAR NAME TEAM
1989 Annie Caron 1st Team
1988 Annie Caron 1st Team
1988 Leslie Clement 1st Team

PARTNERS

PARTNERSHIP OPPORTUNITIES